Garnier Fructis Serum Goodbye Damage

Vlasový olej Garnier Fructis Serum Goodbye Damage je v skutočnosti silikónové sérum. Nazýva sa aj “náplasť” na rozštiepené končeky. Značka sľubuje o 77% menej rozštiepených končekov, ale opätovné spojenie rozštiepených končekov je dosť pochybné.
garnier-fructis-serum-goodbye-damage

Oleje a iné ingrediencie

Podľa etikety obsahuje Garnier Fructis Serum Goodbye Damage olej z amla. V skutočnosti je to výťažok z amla v skromnom množstve. Nie je tam žiaden olej, v ktorom by mohol byť plod amla vyluhovaný. Preto je ťažké nazývať Serum Goodbye Damage vlasovým olejom.

Rastlinný výťažok tvorí malú časť celej formuly. Je tam viac silikónov, ktoré môžu nadmerne zaťažovať; dajú sa odstrániť so šampónom, ale nebudú fungovať u každého typu vlasov. Sérum obsahuje aj vysúšajúce alkoholy , ktoré môžu v prípade poškodených vlasov spôsobiť viac škody než úžitku.

Oprava poškodených vlasov

Serum Goodbye Damage bolo navrhnuté pre každodennú starostlivosť o veľmi poškodené vlasy s rozštiepenými končekmi. Garnier Fructis sľubuje, že olej znovu spojí dokopy rozštiepené končeky, čo je fyzicky nemožné. Jediným riešením rozštiepených končekov je ostrihať ich. Neexistuje žiadne sérum, ktoré by ich dokázalo obnoviť. Môže len zabrániť ďalšiemu poškodeniu a ochrániť zdravé končeky vlasov.

Ďalším prísľubom je okamžitý lesk a jemnosť. V tomto prípade to Serum Goodbye Damage dokáže splniť. Vaše vlasy sa stanú lesklé, hladké od korienkov ku končekom a ľahko sa budú dať rozmotať. Prípravok je ideálny pre zjemnenie a zafixovanie účesu, ale rozhodne nezvráti rok poškodzovania za jeden týždeň (tak ako sľubuje).

Tipy pre aplikáciu

Sérum je veľmi praktické a má pohodlnú pumpičku. Dá sa aplikovať po celej dĺžke vlasov, hlavne na končeky vlasov. Teoreticky značka nehovorí, že sa nemôže aplikovať na pokožku, ale ingrediencie ukazujú, že to nie je typický olej. Preto je Serum Goodbye Damage určite nevhodný pre olejovanie vlasov. Produkt môžete používať troma spôsobmi: naniesť na čisté a uterákom vysušené vlasy; na končeky vlasov pred fénovaním; na suché pramene počas dňa. Plusom je nezmývateľná formula.

Informácia navyše

Garnier Fructis Serum Goodbye Damage má nízku cenu a nízku kvalitu: nepôsobivý dizajn, zlé ingrediencie, nesplnené sľuby a priemerné účinky. Napriek pohodlnej pumpičke a tekutej formule olej nie je efektívny. Má jedno veľké plus: nádhernú, osviežujúcu, kvetinovú a ovocnú vôňu, ktorá dlho drží na vlasoch.

Aké má produkt nevýhody?

  • veľmi zlé zjemňujúce účinky
  • nespája dokopy ani neopravuje poškodené končeky vlasov
  • obsahuje škodlivé alkoholy a silikóny
  • balenie nie je pôsobivé
  • môže vysušiť a oslabiť vaše vlasy
  • nemôže sa aplikovať na pokožku hlavy.